angelina


MEDICAL MICRONEEDLING

• Micronedling neboli mikrohehličkování je nová elegantní a vysoce účinná metodika pro kolagen indukční terapii.
• Mikrojehličkování vyvolává syntézu kolagenu prostřednictvím fibroblastů a zachovává při tom celistvost nejvrchnějších vrstev epidermis.
• Mikrojehličkování vede k výborným výsledkům v rejuvenaci pokožky, léčbě jizev, rozacey a strií. Je to nejnovější technika, která napomáhá obnovit zdravý a mladistvý vzhled kůže za zlomek ceny v krátkém čase.
• Mikrojehličkování je také jednou z mála dermatoterapií, které jsou vhodné pro všechny typy pleti a může být použita i na léčbu křehké pokožky a okolí očí i krku. Bylo       prokázáno, že mikrojehličkování spouští tvorbu kolagenu a kaskádu hojení bez rizika tvorby hyperpigmentací.
• Mikrojehličkování je neablativní léčebná metoda, která je aktivní na povrchu pokožky, bez toho, že by porušila jiné struktury (kapiláry, nervy)!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VÝHODY MICRONEEDLING TERAPIE PROTI OSTATNÍM METODÁM

• vhodná pro všechny typy pokožky
• nepoškozuje pokožku (není ablativní)
• nevyvolává citlivost pokožky na UV záření (rychle znovu nabývá svoji celistvost, nesnižuje se její tloušťka a nepoškozuje se její ochrana proti UV)
• žádné riziko změny barvy kůže
• může být používána na tenké pleti
• po chemických peelinzích nebo laseru
• může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla
• finančně výhodná metoda oproti frakčnímu laseru a resurfacingu
• mohou být použita topická anestetika
• pro komfort pacientů, kteří tak tolerují ošetření velmi dobře
• krátká doba hojení
• minimální diskomfort při době hojení
• v případě neuspokojivých výsledků je možné proceduru opakovat bez rizika

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
INDIKACE PRO MEDICAL MICRONEEDLING

Mikrojehličkování již dlouho používají lékaři pro kolagen indukční terapii.
Indukce kolagenu buduje vrstvy podpůrné mezibuněčné matrix, což vede ke zvýšení tonicity a omlazení pleti.

Proto je Microneedling terapie vysoce doporučována pro…
… stárnoucí pokožku:
pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky

Je to méně invazivní alternativa k drobným faceliftovým procedurám.
Méně invazivní alternativa očního liftingu. Je možné dosáhnout skvělého výsledku v oblasti nad očima, díky přirozenému zpevnění pokožky kolem obočí.

zesílení epidermis a posílení kompaktnosti dermis

Je to vhodná alternativa ablativního resurfasingu u pacientů s tenkou kůží. Téměř bezbolestná a finančně výhodná terapie oproti neablativní laserové terapii (frakční laser).

vyhlazování jemných vrásek

Tato metoda je vhodnou alternativou výpl’nových materiálů, jelikož mikrojehličkování vyvolává přirozenou syntézu kolagenu, elastinu a dalších bílkovin mezibuněčné matrix.

Dramaticky zvyšuje penetraci účinných látek a tudíž léčebný účinek topických výživových sér je mnohonásobně vyšší.

Mikrojehličkování maximalizuje aktivní penetraci topických sér pro výživu a aktivaci metabolizmu prostřednictvím tří přírodních cest a to:

• stratum corneum
• vlasových folikulů
• mazových žláz

… akné a jizvy:

Předchozí zásahy plastické chirurgie, zranění nebo jiná kožní onemocnění jako např. akné nebo strie běžně způsobují atrofické jizvení.

Tyto viditelné jizvy působí mnohým lidem vážný estetický problém a mikrojehličkování přináší efektivní řešení.

Zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů.

• Velikost póru se snižuje díky zvýšené produkci kolagenu v okolí póru a díky zvýšené produkci elastinu. Tím se póry vracejí ke svojí původní velikosti.
• Snižuje viditelnost jizev po akné.
• Zlepšuje vzhled jizev po planých neštovicích.
• Zlepšuje vzhled starých jizev a jizev po operacích.

… hyperpigmentace

Redukuje pigmentové skvrny a pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Ohraničené okraje pigmentových skvrn mizí, pleť získává rovnoměrný barevný tón.

… vlasy

Mikrojehličkování může být kombinováno s použitím speciálních produktů pro dosažení nejlepších výsledků při ztrátě vlasů (minoxidil, kmenové buňky). Doporučujeme použití speciálních koktejlů pro omezení vypadávání vlasů za použití mikrojehliček.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TERAPIE MEDICAL MICRONEEDLING

Koncept mikrojehličkování je založen na přirozených vlastnostech schopnosti pokožky a její samoobnovovací schopnosti v případě, že nastane fyzické narušení jako je pořezání, popálení a jiné abraze.

Mikrojehličkování umožňuje kontrolované vyvolání samoobnovujících mechanismů pokožky tím, že vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu.

Výsledkem je spektakulárně jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Jehličky pronikají do všech vrstev epidermis a vyvolávají mikrotraumata v hlubších vrstvách dermis. Toto spouští přirozenou hojivou reakci. Výsledkem je redukce hloubky vrásek novým kolagem, zvýšení pružnosti kůže a zlepšení vzhledu jizev a jiných defektů pleti. Kromě stimulace produkce kolagenu mikrojehličkování také vytváří kanálky, kterými může být jakákoliv substance aplikovaná na povrch kůže absorbována mnohem rychleji a efektivněji.

Proto každá topická aplikace účinných látek ve spojení s mikrojehličkováním rychle prostupuje do oblasti, kam je určena.

Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost topické terapie až o několik set procent.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
APLIKAČNÍ PŘÍSTROJ PRO MEDICAL MICRONEEDLING

- tichý chod přístroje
- regulace rychlosti na těle přístroje
- výkonný motor s prodlouženou zárukou
- nejlepší ergonomický design přístroje na trhu

Funkce:

- automatické nastavení hloubky vpichu
- velmi nízká hlučnost
- rotační stabilita
- velmi vysoká frekvence vpichů
- celokovové tělo
- dvanáct mikrojehel
- sterilní jehlový aplikátor

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
OTÁZKY A ODPOVĚDI


Co je Mikrojehličkování?
Nová generace micro needling. Je jemnější a jednodušší a dá se použít i v "hůře" přístupných konturách obličeje (kořen nosu, chřípí, oční okolí). Dříve používané dermarolery zraňovaly epidermis. Elektrický přístroj, který s pomocí mikrojehliček velmi rychle a s minimální traumatizací epidermis využívá kolagen indukční terapii.

Co je kolagen indukční terapie?
Kolagen indukční terapie je často označována jako "microneedling". Drobné mikrojehličky, které pronikají kolmo do kůže. Toto ošetření poskytuje srovnatelné výsledky s lékařským hlubokým chemickým peelingem, laserovým ošetřením nebo obroušením pokožky. Při ošetření pomocí mikrojehličkování však nedochází k závažnému poškození epidermis. A na rozdíl od zmiňovaných, je možné ho použít na všechny typy pokožky. Větší část zdravé pleti a cév jsou ponechány beze změny. Tělu vlastní podpora hojení a tvroba vlastního kolagenu vede k lepším a trvalejším výsledkům. Vzhledem k tomu že kolagen indukční terapie nemá vliv na celou vrstvu epidermis, může být toto ošetření provedeno tak často, jak je třeba.

Lze porovnat Mikrojehličkování (microneedling) s injekčními výplňovými preparáty?
Nejen pro ty náročnější, ale i pro ty kteří se obávají vpravení cizích implantátů do kůže, je mikrojehličkování dokonalým řešením. Mikrojehličkování stimuluje tělo k produkci svého vlastního kolagenu a výrazně sníží a/nebo zcela eliminuje vaše vrásky a jizvy. Tato bezpečná a účinná technika je dnes využívána po celém světě k odstranění různých typů jizev, pigmentových skvrn, strií a vrásek v různých hloubkách a délkách.

Jak se Mikrojehličkování provádí?
Po lokální aplikaci znecitlivujícího krému se pomocí elektrického přístorje s vysokou rotací pomocí mikrojehliček provádí ošetření podle typu pokožky a problému, který se řeší (vrásky, jizvy po akné, pigmentace, atd…).Tato efektivní technologie vytváří menší dočasné kožní trauma tím, že ve strategických oblastech kůže nadělá tisíce mikro vpichů. Tělo stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu, díky zvýšení fibroblastů. Konečným výsledkem je, že vaše pleť se sama vyplní zevnitř, takže je hladší a vypadá mladě.

Výhody mikrojehličkování?
Na rozdíl od jiných dražších způsobů léčby, jako jsou ablativní lasery (resurfacing) nebo obroušení pokožky (dermabraze), mikrojehličkování neodstraňuje zdravou pokožku, což umožňuje její mnohem rychlejší hojení. Sluneční citlivost, hyper-pigmentace, ztráta pigmentu a ani ztenčená pokožka nejsou problém pro provedení mikrojehličkování. Během procesu hojení, které trvá několik dní, je povinností čistota a správná péče. Na rozdíl od ostatních více traumatizujících ošetření je také možné úspěšné ošetřování i na tak citlivých oblastech, jako jsou dolní víčka, krk a hřbet rukou.

Mikrojehličkování pro snížení jizev a strií?
Mikrojehličkování je ideální pro řešení zjizvení po akné. Výrazně snižuje hloubku jizev. U strií je zlepšení barevnosti díky stimulaci přirozeného melaninu. Místa bez pigmentu jako důsledek laserové léčby mohou být také značně vylepšeny.

Jak dlouho léčení potrvá?
Ošetřená plocha bude začervenalá, mírně oteklá, a mohou být i tenké stroupky na několik dní, což je běžné i u jiných postupů, která pronikají povrchem kůže. Pleť je druhý den po ošetření lehce zarůžovělá (jako po sežehnutí sluncem), takže můžete ihned na veřejnost. Už po 48 hodinách můžete aplikovat mke-up. 

Ve většině případů trvá vnější hojení 5-7 dní, vnitřní hojení bude pokračovat v průběhu příštích 4-6 měsíců. V průběhu této doby pokračuje v dermis tvorba nového kolagenu a pokožka je stále hladší a pružnější.

Kolik je třeba ošetření mikrojehličkování?
V závislosti na vašem věku, počtu a hloubce vrásek anebo jizev a také tloušťce vaší kůže, je zapotřebí několika sezení v odstupu 3-4 měsíců. Samořejmě je nutná idividuální konzultace.

- Dvě ošetření v rozmezí 3-4 měsíců, je nutné pro odstranění vrásek povrchové a střední hloubky.
- Hluboké vrásky a hluboké jizvičky budou obecně vyžadovat 3-4 ošetření v rozmezí 3-5 měsíců.
- Kolagen indukční terapii lze opakovat tak často, jak je třeba, ale je nutné ponechat dostatečný čas mezi jednotlivými ošetřeními, aby se dosáhlo trvalých výsledků. Pokožka není ničena, ale naopak, zesiluje a je pružnější.

Chcete-li urychlit své výsledky, je nutné dodržet správné domácí ošetřování. Vzhledem k přirozenému procesu stárnutí, je jednou za čas nutné se pojistit dalším ošetřením, a udržet si tak hladkou a zářivou pleť v příštích letech.

Mikrojehličkování je nejnovější postup, který umožňuje pokožce vytvořit svůj vlastní kolagen po 1 - 4 ošetření s trvalými výsledky. Tato úžasná metoda je zacílena na výrazné snížení a nebo odstranění poškozené pleti, zvětšených pórů, hlubokých jizev po akné a jemných linek kolem očí a rtů, efektivně a to při mnohem nižších nákladech než frakční laserovou technologií. Se všemi těmito nejmodernější způsoby ošetření, které máte k dispozici, se mohou pro Vás připravit individuální postupy šité na míru pro dosažení vašich očekávání.

S nejnovějšími způsoby léčby, můžeme využít a/nebo kombinovat několik bezpečných, high-tech způsobů a přimět kůži výrazně zvýšit její vlastní produkci kolagenu. Tyto pozoruhodné metody jsou schopny výrazně snížit hloubku vrásek, rýh, jamek a jizev na jednom až čtyřech sezeních, bez potřeby kožních výplní nebo pochybných neuro toxinů.